Hakkımızda

SELBİ TEKSTİL SANAYİ ve TİCARET LTD. ŞTİ.  8.000 m2 kapalı alana sahip işletmesinde, DONARE markası altında döşemelik kumaş ve ev tekstil ürünleri yapmakta olup, yatırımlarını büyütmeyi hedeflemektedir.

SELBİ TEKSTİL, son teknolojiye sahip DORNIER dokuma tezğahları ve STAUBLI jakar makinaları ile yılda 1.500.000 mt. döşemelik kumaş üretimi yapmaktadır. Üretilen kumaşların %60' ını dış piyasaya %40' ını ise iç piyasaya bayilik ağıyla pazarlamaktadır.

DONARE en son teknoloji ile DORNIER marka dokuma tezgahlarını ve BENINGER marka deveresini Almanya'dan , STAUBLI marka jakar makinalarını Fransa'dan ithal etmiştir. Tasarımlarını hayata geçiren makinaları sayesinde; yüksek performans, güvenilir ürün kalitesi ve çok kapsamlı seçenekleri mükemmele ulaşmıştır. Döşemelik kumaş sektörünün liderlerinden olan DONARE, İtalya'dan ithal ettiği RPR büküm ve LEZZENI aktarma makinaları aracılığı ile iplik bükümünüde kendi bünyesinde yapmaktadır. DONARE; yüksek kalite anlayışı ile, kaliteli kumaşın altında yatan en büyük etkenin kaliteli iplik kullanımı olduğu düşüncesi ile yola çıkmıştır. Bu sebeple ithal ettiği GIGLIOTTI & GUALCHIERI makinaları ile chenille iplik üretimi yaparak ürünlerini standartların üzerine taşımaktadır.

DONARE; ünlü tekstil üniversitelerinden yetişmiş yaratıcı, profesyonel ve tecrübeli desencilerden oluşan mükemmel bir desen gurubuna sahiptir. Her yıl yüzlerce kumaş sitilleri yaratmaktadır. 
 

MİSYONUMUZ

SELBİ tekstil olarak sektörümüzdeki bütün yenilikleri en yakından takip ederek en hızlı şekilde uygulamak; yaptığımız uygulamalar ile örnek bir firma olmak için çaba sarf etmek birinci önceliğimizdir. Firma olarak yaptığımız arge çalışmaları ile diğer firmalara ve sektörümüze yön vermek ve yeniliklere imza atmak için çalışmaktayız. Yaptığımız her çalışmada tüm standartlarımızı korumak en önemli ilkelerimizden birisidir.

 

VİZYONUMUZ

Geleceği gören, sektörün gerektirdiği yatırımları zamanında doğru bir şekilde yaparak işini ve potansiyelini geliştiren bir firma olmak. Aslı değerin katma değer bakımından yüksek ürünler ile dünya üzerindeki diğer rakiplerimizden daha ileriye giderek Ülkemize daha fazla kaynak yaratmak. Tüm yatırımlarımız ve üretimlerimizde her zaman müşterilerimiz için en karlı ve tutarlı bir ürün ortaya çıkarmak.

 
© Alivre